Kino samochodowe pod chmurką wjeżdża do miasta!

Obejrzeliśmy już niemal wszystkie seriale na platformach vod, nowości kinowe dzięki wirtualnym salom oraz dokumenty udostępniane bezpłatnie, nadszedł czas, by w towarzystwie najbliższych zobaczyć nowości filmowe pod gołym niebem. Z efektami, dobrą muzyką i nocnym klimatem. Bezpiecznie, z zachowaniem odstępu, siedząc w swoich samochodach. Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zapraszają na parking vipowski przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Pierwszy seans w czwartek, 21 maja o godz. 21:00. Zaczynamy od „Sali samobójców. Hejter”. Gotowi? Zapinajcie pasy i podjeżdżajcie!

Na początek filmowy weekend. Od czwartku, 21 maja, do niedzieli, 24 maja, codziennie o 21:00 obowiązkowo widzimy się na parkingu VIP przed Stadionem Miejskim im. Henryka Remana – wjazd od Al. 3 Maja.

Filmowy maraton otworzy „Sala samobójców. Hejter” – produkcja, która 6 marca miała swoją premierę i była najbardziej oczekiwaną w polskim kinie w tym roku! „Hejter” Jana Komasy jest mocniejszy od poprzedniej części i dużo mówi o kondycji współczesnego człowieka, wystawiając nam dość ponure świadectwo. To pozycja, którą trzeba zobaczyć.

A w piątek zapraszamy wszystkich spragnionych komedii, romantycznych uniesień i lżejszego kina. „Planeta Singli 3” to kontynuacja historii Tomka i Ani, którzy wreszcie decydują się na ślub. Wesele – na prośbę Ani – odbędzie się na wsi, u krewnych Tomka, z którymi ten od pewnego czasu nie utrzymuje kontaktów. Okaże się, że jego bracia i matka są jak włoska rodzina – każda rozmowa grozi wybuchem, a od wielkiej miłości do awantury jest czasami tylko krok.

W sobotę nie zwalniamy tempa i proponujemy widzom mocny tytuł: „Psy 3. W imię zasad”. Władysław Pasikowski wraca do historii Franza Maurera, który po 25 latach odsiadki wkracza w nową Polskę, gdzie nic nie jest takie, jak zapamiętał. Wkrótce ponownie spotyka Nowego. A jak zakończymy pierwszy filmowy weekend kina samochodowego w Krakowie? Filmem, do którego sceny były kręcone w Krakowie – „Mayday”. Dzieło Sama Akiny – reżysera drugiej i trzeciej Planety singli – to po trosze dzika, wyzwolona z łańcuchów poprawności farsa, slapstick, wreszcie – opowieść o męskiej przyjaźni wystawionej na próbę ognia. U niejednego widza wzbudzi salwy śmiechu.

Kino samochodowe to pomysł sięgający lat 30. XX wieku, ale Amerykanie pokochali ten rodzaj rozrywki w latach 50. i 60. Jedno z największych kin mieściło się w stanie Nowy Jork: miało 2,5 tysiąca miejsc dla samochodów, własną restaurację i plac zabaw dla dzieci, a to wszystko na powierzchni ponad 11 hektarów. Zaletą kin samochodowych od zawsze był komfort widzów – każdy siedział w swoim samochodzie i mógł przyjechać z całą rodziną. Co więcej, film można było swobodnie komentować, nie obawiając się, że osoba siedząca w samochodzie obok zwróci uwagę. Jest tylko jeden minus: samochodowe kino działa po zmroku, co oznacza jedynie wieczorne seanse. Dlatego powtórek nie będzie.

Pamiętajcie, że spotykamy się w dniach 21-24 maja, codziennie o godz. 21:00. Opłata za jedno miejsce parkingowe to 40 złotych. Sprzedaż biletów rusza w poniedziałek, 18 maja o godz. 12:00 na portalu eventim.pl. W samochodzie mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby. Liczba miejsc, ze względów bezpieczeństwa, jest ograniczona do 60.

Na seanse zapraszają Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Kino samochodowe jest jednym z wydarzeń odbywających się w ramach kampanii społeczno-informacyjnej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. Więcej o akcji można znaleźć na specjalnych profilach na Instagramie oraz na Facebooku.

Następne seanse już w kolejnych tygodniach. Szczegóły wkrótce, bądźcie z nami!

Repertuar na cztery filmowe wieczory:

21 maja – „Sala samobójców. Hejter”

22 maja – „Planeta Singli 3”

23 maja – „Psy 3. W imię zasad”

24 maja – „Mayday”