Dziennikarze z całego świata wystartują w Krakowie

Już w najbliższy czwartek, 7 czerwca, w krakowskim Lesie Wolskim odbędzie się 2. edycja międzynarodowej imprezy MTB Media World Cup – Kraków 2018. Poza sportową rywalizacją, goście zwiedzą Kraków oraz będą mogli poznać regionalną kuchnię i polskie obyczaje.

W wyścigu mogą wystartować miłośnicy kolarstwa górskiego, którzy zostaną pozytywnie zweryfikowani przez organizatorów. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest praca w mediach lub współpraca z mediami, w tym prowadzenie blogów i portali społecznościowych. Liczba miejsc jest ograniczona. Start w zawodach jest bezpłatny.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

W tym roku w MTB Media World Cup Kraków 2018 udział wezmą dziennikarze reprezentujący redakcje z całego świata, w tym z Chin, Tajwanu, Holandii, USA, Belgii, Norwegii, Niemiec, Francji, Ukrainy, Turcji, Grecji, Rosji. Na starcie nie zabraknie również przedstawicieli polskich mediów. W zawodach wystartują reprezentanci Telewizji Polskiej, Polsatu, NC+, Gazety Wyborczej, Wirtualnej Polski, ONET.PL i przedstawiciele mediów „rowerowych”.

- Dzięki zaangażowaniu organizacyjnemu i finansowemu władz Miasta Krakowa, możemy zorganizować imprezę na najwyższym światowym poziomie. Impreza ma pomóc wypromować Polskę jako idealne miejsce na aktywne wakacje dla turystów z całego świata –powiedział Mariusz Herman, pomysłodawca imprezy i dyrektor biura organizacyjnego Media World Cup.

- Zależy nam, by pokazać dziennikarzom z innych krajów nie tylko jak wspaniale można aktywnie wypoczywać w Krakowie i na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale przede wszystkim zaprezentować im profesjonalną bazę hotelową, infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Większość z nich przyjedzie do Polski po raz pierwszy. Jestem pewny, że nie ostatni – dodał Mariusz Herman.

W tym roku wyścig MTB (rowery górskie) odbędzie się na świetnie przygotowanej trasie w Lesie Wolskim. Start i meta zlokalizowane zostały tuż przy Kopcu Piłsudskiego. Panie do pokonania będą miały ponad 22 km, a panowie 33 km niełatwej technicznie trasy.

MAPA I PROFIL TRASY

W pierwszej edycji Media World Cup, która odbyła się w maju 2017 roku na terenie Warmii i Mazur oraz Bieszczad wystartowało ponad 140 zawodników z 16 krajów. W wyścigu MTB zwyciężyła para z Norwegii: Brynjar Farstad i Nina Guldbrandsen, a w wyścigu szosowym Holender Sjors Beukeboom.

Druga część tegorocznej imprezy odbędzie się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Tam 9 czerwca odbędzie się wyścig szosowy, którego trasa przebiegać będzie przez malownicze tereny Szlaku Orlich Gniazd.

Współorganizatorami Media World Cup są Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, patronami Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.