CAVALIADA: Grand Prix Krakowa dla Wojciecha Wojciańca

Kończące czterodniowe zawody jeździeckie w TAURON Arenie Grand Prix Krakowa – zaliczane do światowego rankingu i CAVALIADA Tour – wygrał reprezentant Polski Wojcech Wojcianiec na Cassio Melloni. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który wręczył nagrody najlepszym jeźdźcom.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Parkur był nie tylko wysoki i trudny technicznie, ale miał też bardzo wymagającą normę czasu.

W efekcie, do rozgrywki dostały się tylko cztery pary. Jako pierwszy pojechał w niej Adam Grzegorzewski na swoim niezastąpionym Okarino, który już po pierwszym przejeździe zdobył serca krakowskiej publiczności. Niestety, w drugim przejeździe para miała dwa błędy. Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie pojechał niezwykle precyzyjnie i wydawało się, że czas pozwoli mu na drugie z rzędu zwycięstwo w konkursie zaliczanym do światowego rankingu (wygrał w Krakowie w piątek). Jednak jadący chwilę później Wojciech Wojcianiec jeszcze płynniej rozjechał linię do ostatniej przeszkody i to on okazał się zwycięzcą. Trzeci był Michael Kolz z Niemiec na FST Dipylon.

- Parkur Grand Prix był bardzo trudny i techniczny. Ciasne linie sprawiały jeźdźcom dużo problemów, ale nam udało się to pokonać bezbłędnie. W rozgrywce walczyły ze sobą cztery bardzo szybkie konie, także każdy z nas mógł wygrać. Sama TAURON Arena jest przepiękna. Jeździ się na niej wspaniale, dzięki temu, że jest tu dużo miejsca, infrastruktura jest rewelacyjna i mam nadzieję, że zawody będą tu organizowane częściej. Teraz jedziemy do Warszawy i już pierwsze konkursy pokażą nam, kto powalczy w Grand Prix – powiedział Wojciech Wojcianiec.

Liderem CAVALIADA Tour został Jarosław Skrzyczyński z sumą 64 punktów. Na drugim miejscu jest Krzysztof Ludwiczak, a na miejsce trzecie awansował dzisiejszy zwycięzca, Wojciech Wojcianiec.

Emocji nie zabrakło również w rozgrywkach dla najmłodszych. Krakowską eliminację CAVALIADA Future wygrały: Barbara Piontek na Cykorze i Wiktoria Von Mauberg na Koekoekshof Mariska.

Do rozgrywki w kategorii Midi dostały się cztery pary. Jako jedyna czyste konto do końca zachowała tylko Wiktoria. Drugie miejsce zajęła Marcelina Jackowiak na Coast Player Seguret, a trzecie Antoni Śliwiński na klaczy Apla.

W rankingu CAVALIADA Future liderem pozostaje Zofia Ćwik. Na drugie miejsce awansowali: Marcelina Jackowiak i Antoni Śliwiński.

W kategorii Mini najlepiej poradziła sobie tym razem Barbara Piontek na Cykorze. Tu, w rozgrywce walczyło siedem par. Niespodzianką była jedna zrzutka dotychczasowej liderki, Martyny Ufnal na Ramiro, która pozbawiła ją możliwości walki o zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Nell Sówka na S-Piorun, a trzecie Nel Skotarczak na Frankenhoeh’s Mylord.

Liderką rankingu Mini pozostaje Martyna Ufnal. Nel Skotarczak awansowała na drugie, a Nell Sówka na trzecie miejsce.

Finał Małej Rundy w świetnym stylu wygrał Rafał Krajewski na Carmen P, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w międzynarodowym konkursie skoków przez przeszkody.

CAVALIADA Dressage Cup wygrała Sandra Sysojeva z Litwy na wałachu Furst. Drugie miejsce zajęła Ilona Janas na ogierze Arriba Z, która tym samym objęła pozycję liderki w rankingu Dressage Cup.

Pierwsza CAVALIADA w Krakowie dostarczyła widzom wielu pozytywnych, sportowych emocji. Do tego, polskich kibiców może cieszyć postawa naszych reprezentantów. Wygrali 6 z 11 konkursów, w tym dwa zaliczane do światowego rankingu.

Wyniki wszystkich konkursów krakowskiej odsłony CAVALIADY znajdują się TUTAJ.

W najbliższy czwartek rozpoczną się zawody CSI3* w Warszawie, które będą finałem CAVALIADA Tour 2018/2019 i finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS