CAVALIADA 2020: w Krakowie o awans do jeździeckiego Pucharu Świata

Od 20 do 23 lutego w TAURON Arenie Kraków odbędzie się niezwykle atrakcyjne dla miłośników jeździectwa wydarzenie – CAVALIADA 2020. Po raz drugi z rzędu, w naszym mieście zobaczymy bardzo ciekawą rywalizację w skokach przez przeszkody, Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW), ujeżdżeniu i powożeniu zaprzęgami. Podczas najbliższych zawodów ich uczestnicy otrzymają szansę zdobycia punktów w eliminacjach Pucharu Świata. To dowód uznania międzynarodowej federacji – FEI dla wysokiego poziomu organizacyjnego tegorocznej CAVALIADY w Krakowie i dużego zainteresowania tą imprezą w największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej.

We wtorek 3 grudnia, w trakcie konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej, o współpracy Krakowa z organizatorami CAVALIADY mówili: Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal, Prezes zarządzającej TAURON Areną Kraków Agencji Rozwoju Miasta SA Małgorzata Marcińska, Wiceprezes Zarządu Grupy Międzynarodowe Targi Poznańskie i zarazem Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour Tomasz Kobierski oraz Dyrektor CAVALIADA Tour Radosław Kulupa.

Dyrektor Krzysztof Kowal, po powitaniu dziennikarzy i zaproszonych gości w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, powiedział: - Po zeszłorocznej imprezie, która przeszła wszelkie oczekiwania pod względem organizacyjnym i frekwencyjnym, chcemy nadal wspólnie ją robić w latach następnych.  Mało kto się spodziewał, że już w pierwszym roku uda się tak wiele dokonać. W Krakowie i okolicach rośnie zainteresowanie jeździectwem, które przestało być sportem elitarnym.

Prezes Tomasz Kobierski potwierdził, że pierwsza edycja CAVALIADY w Krakowie zyskała wysokie uznanie zawodników i wystawców biorących udział w towarzyszących zmaganiom sportowym targom: - Obiekt, w  którym rozegrano zawody jest bez wątpienia najlepszy w Polsce. Wielkość Areny, jej świetne położenie umożliwiły dotarcie z szeroką ofertą nie tylko do mieszkańców Krakowa i Małopolski, ale także do zainteresowanych jeździectwem z innych rejonów kraju oraz Czech i Słowacji. Z przyjemnością wracamy więc do Krakowa. Podjęliśmy też starania by ranga tych zawodów stale rosła.

Ciekawą informacją podzielił się we wtorek Dyrektor Radosław Kulupa: - W historii jeszcze się nie zdarzyło, aby już w drugiej odsłonie  zawodów, w naszym przypadku CAVALIADY Kraków, FEI uczyniła precedens – CAVALIADA Kraków 2020 będzie jedną z trzech eliminacji Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Punkty zdobyte w Krakowie będą miały kluczowe znaczenie dla zawodników startujących w walce o przepustki do  Pucharu Świata.

Prezes Małgorzata Marcińska wyraziła zadowolenie, że wieloletnie starania o CAVALIADĘ Kraków zakończyły się sukcesem: - Ta impreza potwierdza możliwości TAURON Areny Kraków. Jest kolejnym dowodem na dywersyfikację naszej oferty.

Prezes Marcińska podkreśliła też niezwykle walory piątkowej imprezy dla dzieci i młodzieży, stwarzającej okazję do bezpośrednich kontaktów z końmi, podziwiania ich z bliska.

Wyjątkowy charakter i bogaty program CAVALIADY sprawił, że stała się magnesem do wspólnego spędzania czasu przez całe rodziny.

Za nami pierwsze w cyklu CAVALIADA Tour wydarzenie w tym sezonie, które odbyło się  od 28 listopada do 1 grudnia w Poznaniu. Kolejne zostaną zorganizowanie w 2020 roku: w Lublinie (30 stycznia – 2 lutego), w Krakowie (20-23 lutego) i w Warszawie (12-15 marca).

Więcej informacji na stronie: www.cavaliada.pl/krakow

Bilety: www.cavaliada.pl/krakow/kup-bilet

 

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS