CAVALIADA 2020: Grand Prix Krakowa ponownie dla Polaka!

Zwycięstwem Krzysztofa Ludwiczaka na Cros Blue zakończył się konkurs CSI2*-W Grand Prix Krakowa (140-160 cm) – najważniejszy punkt programu czterodniowych zawodów jeździeckich w TAURON Arenie. Na drugim miejscu uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca – Wojciech Wojcianiec na Chinta Blue. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który wręczył nagrody najlepszym zawodnikom.

W najważniejszym konkursie zawodów, zaliczanym do światowego rankingu, Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej i CAVALIADA Tour wystartowało 48 zawodników. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 9 par, w tym 6 z Polski. Ostatecznie w rozgrywce kibice zobaczyli: Wojciecha Wojciańca, Jarosława Skrzyczyńskiego, Krzysztofa Ludwiczaka, Kamila Grzelczyka, Łukasza Piksę, Darię Kobiernik, Marcela Ewena (Luksemburg), Gaja Riossa (Słowenia) i Zigmantasa Sarkę (Litwa). Czysty przejazd zaliczyły już tylko cztery pary, a najlepszą z nich okazali się jadący jako ostatni Krzysztof Ludwiczak i Cros Blue. - Rozgrywka była bardzo szybka. Wojtek jechał w niej jako pierwszy i postawił przed nami trudne wyzwanie. Dziś udało mi się go wyprzedzić. Bardzo ryzykowałem i może nie było to w najpiękniejszym stylu, ale w końcu udało mi się wygrać – powiedział Krzysztof Ludwiczak.

Wspomniany Wojciech Wojcianiec na Chintablue w rozgrywce utrzymywał się na prowadzeniu właśnie do ostatniego przejazdu Ludwiczaka, który pozbawił go miana obrońcy tytułu sprzed roku. Wojcianiec nie składa jednak broni i zapowiedział walkę o wygraną w CAVALIADA Tour w Warszawie. Trzecie miejsce zajął Marcel Ewen na Chimaira PJ.  - Jestem pod ogromnym wrażeniem tych zawodów. To mój pierwszy raz w Krakowie, ale nie pierwszy raz na CAVALIADZIE i jak zawsze organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Być tutaj to ogromna przyjemność, dlatego tym bardziej jestem zadowolony z mojego konia i naszego dzisiejszego wyniku – komentował Ewen.


W rankingu CAVALIADA Tour na prowadzenie wysunął się Krzysztof Ludwiczak. Na drugie miejsce spadł Seweryn Murdzia, a na trzecie awansował Kamil Grzelczyk.

Ranking CAVALIADA Tour po zawodach w Krakowie

Finał krakowskiej edycji CAVALIADA Future wygrały Kornelia Pawłowska i Lena Czeszejko-Sochacka. Liderkami są Natalia Głowacz i Julia Ganowska. Do rozgrywki w kategorii mini dostało się 5 par, z czego 4 pozostały bezbłędne. Najlepszy czas uzyskała Kornelia Pawłowska na At Last Ravishing Ruby. Drugie miejsce zajęła Natalia Głowacz na Szamanie, która jednocześnie jest liderką w swojej kategorii. Trzecia dziś była Matylda Szrajer na Wollings Lion King. W kategorii midi najlepsza okazała się Lena Czeszejko-Sochacka na Miłek Ponysport. Tuż po niej była Luna Kowalonek na Borsalino, a trzecia Kornelia Jurasz na Rolex 2.


W wieczornym konkursie eliminacji Dressage Cup nie było zaskoczeń. Zwyciężczynią i jednocześnie liderką rankingu pozostaje Sandra Sysojeva na Furst. Druga była Katarzyna Konarska na Largo, a trzecia Anna Maria Wojtkowska na Damon’s Delight.

Wyniki wszystkich konkursów krakowskiej odsłony CAVALIADY znajdują się TUTAJ.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS