Boiska, bieżnia i tor przeszkód dla przyszłych żołnierzy, policjantów i strażaków

Ślubowanie uczniów klas pierwszych XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przy ul. Telimeny 9 w Krakowie, które odbyło się w poniedziałek, 21 października stało się doskonałą okazją do zaprezentowania nowoczesnego kompleksu sportowego tej placówki o profilu wojskowym, kształcącej przyszłych pracowników służb mundurowych – żołnierzy, policjantów, strażaków.

W wydarzeniu wzięła udział Anna Korfel-Jasińska – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki.

- Pan Prezydent Jacek Majchrowski, uczestnicząc w ubiegłym roku w oddaniu części inwestycji obiecał, że za rok cały obiekt będzie gotowy i słowa dotrzymał. Gratuluję wspaniałej bazy, bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Kowalowi z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – powiedziała Anna Korfel-Jasińska.

Pierwszy etap inwestycji objął modernizację wielofunkcyjnego boiska (44 x 24 m), polegającą na wymianie nawierzchni bitumicznej na poliuretanową i wyposażenie tego boiska w dodatkowe piłkochwyty i inne niezbędne urządzenia.

W 2019 roku, w drugim etapie, powstały boiska do koszykówki (32 x 19 m) i do siatkówki (21 x 12 m),  oba o nawierzchni poliuretanowej, wyposażone w kosze, siatki, słupki itp., a także 70-metrowa, trzytorowa bieżnia i skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz tor przeszkód ze specjalnymi urządzeniami do testów sprawnościowych i plac apelowy. Zamontowany został monitoring.

Inwestycję zrealizowała firma Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne ze Skawiny, pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Projekt przygotowała Pracownia Projektów ART. Space sp. z o.o. z Krakowa, Całość kosztowała 1 598 813,84 zł brutto  (I etap – 423 179,84 zł, II etap – 1 175 634 zł).

Poświęcenia kompleksu sportowego XXV LO podczas poniedziałkowej uroczystości Proboszcz Parafii Najświętszej Rodziny, ks. kanonik Mirosław Dziedzic.

To kolejny nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny w Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim. Obecnie w tej części Krakowa dobiega końca budowa Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji Na Kozłowce z krytą pływalnią oraz Centrum Zapaśniczego w Bieżanowie.

Fot. Grawit Nosiadek/ZIS (dron); Mateusz Chwajoł/ZIS