Bieg w Krawacie przed Biegiem Nocnym na 10 km, a Bieg w Szpilkach tuż po starcie 18. PZU Cracovia Maraton

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach zawodów sportowych na wesoło, które już tradycyjnie zostaną zorganizowane podczas krakowskiego weekendu maratońskiego. Tym razem Bieg w Krawacie odbędzie się w wieczór poprzedzający 18. PZU Cracovia Maraton – 27 kwietnia, przed Biegiem Nocnym na 10 km. Termin tegorocznego Biegu w Szpilkach pozostaje bez zmian – rywalizacja przewidziana jest tuż po starcie maratonu, 28 kwietnia. Będzie można wygrać atrakcyjne nagrody od Sponsora biegów – firmy LAVARD. Start i meta na Rynku Głównym. Udział w obu biegach jest bezpłatny!

Bieg w Krawacie
W towarzyszących krakowskiemu maratonowi już po raz szósty zawodach na dystansie 1 km uczestnicy zobowiązani są do biegu w otrzymanej w Biurze Zawodów koszulce z grafiką przedstawiającą krawat. Na zwycięzców tej rywalizacji na wesoło czekają atrakcyjne nagrody od Sponsora biegu – firmy LAVARD. Start nastąpi z krakowskiego Rynku Głównego, tym razem w sobotę, 45 min przed rozpoczęciem tegorocznej edycji Biegu Nocnego na 10 km – czyli o godz. 20:45. Trasę (Rynek Główny, ul. Grodzka, ul. Poselska, Planty, ul. Wiślna, Rynek Główny) należy pokonać w regulaminowym limicie czasu wynoszącym 20 min, to jest do godz. 21:05. Obowiązuje limit zgłoszeń – 150 zawodników.

Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ, natomiast regulamin biegu znajduje się TUTAJ.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku.

Bieg w Szpilkach
Bieg w Szpilkach będzie towarzyszył krakowskiemu maratonowi po raz trzeci. To propozycja dla lubiących sportową rywalizację z przymrużeniem oka, w której będzie można wygrać atrakcyjne nagrody od Sponsora biegu – firmy LAVARD. Uczestnicy muszą pokonać dystans 150 m po Rynku Głównym (wzdłuż linii E-F) – startując o godz. 9:20 (20 min po rozpoczęciu 18. PZU Cracovia Maraton) z rogu ul. Wiślnej i św. Anny – w szpilkach na co najmniej 8-centymetrowym obcasem (przewidziana jest kontrola obuwia) oraz w koszulkach otrzymanych w Biurze Zawodów. Obowiązuje limit zgłoszeń – 100 osób.

Zapisy internetowe prowadzone są TUTAJ, a regulamin biegu można znaleźć TUTAJ.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS