Benefis Agnieszki Radwańskiej: wieczór gwiazdy

Wtorek, 21 maja 2019 roku był dla Agnieszki Radwańskiej dniem szczególnym. Benefis na zakończenie bogatej w sukcesy kariery tenisowej w największej polskiej hali widowiskowo-sportowej w gronie najbliższych jej osób – rodziców, siostry, męża oraz znajomych i kilku tysięcy kibiców pozostanie zapewne na długo w pamięci znakomitej zawodniczki.

Uświetniła tę uroczystość swoją obecnością przyjaciółka i rywalka z kortów Karolina Woźniacka, nie zabrakło znanych tenisistów oraz przedstawicieli innych dyscyplin sportu.

Za reprezentowanie i rozsławiane Polski na arenach całego świata podziękował Agnieszce Prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z małżonką zasiadł na trybunach TAURON Areny Kraków.

Podziękowania w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i mieszkańców podwawelskiego grodu przekazała także Anna Korfel-Jasińska – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki.

Długo by wymieniać nazwiska polityków, sportowców, artystów uczestniczących w Benefisie Agnieszki Radwańskiej, którego Miastem-Gospodarzem był Kraków, a jednym z Partnerów Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie,

Rehabilitacja kontuzjowanej kostki prawej nogi uniemożliwiła udział w tym wydarzeniu innej świetnej tenisistce polskiego pochodzenia zaprzyjaźnionej z Agnieszką – Angelice Kerber, o czym oficjalnie poinformowano w trakcie poprzedzającej benefis konferencji prasowej.

Organizatorzy dokonali więc pewnych korekt w programie. Po wylicytowanym, charytatywnym  tie-breaku z Agnieszką został rozegrany jednosetowy mikst. Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot odnieśli zwycięstwo 6-4 nad Karoliną Woźniacką i Marcinem Matkowskim. Ten bardzo utytułowany kwartet zafundował widzom pokaz pięknych zagrań i tenisowych sztuczek, zapewnił świetną zabawę.

Sekwencja muzyczna, przeplatana fragmentami relacji telewizyjnych z najważniejszych  występów  Agnieszki Radwańskiej, zakończyła się tuż przed północą.

Przebieg benefisu został zarejestrowany przez TVP 1 i będzie wyemitowany w najbliższy piątek, 24 maja o godz. 20:35.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS