Aleja Gwiazd Tenisa nową atrakcją Krakowa

W niedzielne popołudnie, 14 kwietnia została otwarta w Krakowie Aleja Gwiazd Tenisa. Głównymi bohaterami uroczystości byli oczywiście Magdalena Grzybowska, Agnieszka Radwańska, Wojciech Fibak i Mariusz Fyrstenberg. Wykonane z brązu tablice z ich autografami i odciskami dłoni znalazły się na jednej z alejek bulwarów w pobliżu kortów Nadwiślanu. W taki sam sposób upamiętniono wybitne postaci tenisowe okresu międzywojennego Jadwigę Jędrzejowską i Ignacego Tłoczyńskiego.

Elementem wyróżniającym nowej atrakcji Krakowa jest również stylowa ławeczka z rakietami i piłkami tenisowymi, z której można podziwiać Zamek Królewski na Wawelu.

Partnerami projektu zrealizowanego przez Fundację Aleja Gwiazd były Miasto Kraków i Województwo Małopolskie, a sponsorem tytularnym TAURON.

Niedzielne wydarzenie wywołało bardzo duże zainteresowanie, stało się  okazją do spotkania całego środowiska tenisowego, w którym uczestniczyli także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, parlamentarzyści i radni.

Gminę Miejską Kraków reprezentowali: Anna Korfel-Jasińska – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu oraz Janusz Kozioł – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Kultury Fizycznej.


Fot. Przemysław Chwała