8 września Kraków Business Run: zmiany w organizacji ruchu

W niedzielę, 8 września odbędzie się ósma edycja sztafetowego biegu charytatywnego Kraków Business Run. W związku z tym przewidziane są zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Pomiędzy godz. 10:30 a godz. 13:30 uczestnicy Kraków Business Run 2019 będą pokonywać następującą trasę: start na drodze wewnętrznej Rynku Głównego, na wysokości skrzyżowania z ul. Szewską, następnie: ul. Sławkowską, w lewo Plantami (wzdłuż ul. Basztowej, ul. Podwale, ul. Dunajewskiego, Straszewskiego) do ul. Podzamcze, ul. Podzamcze, wbiegnięcie na dach CORT, Bulwar przy pomniku Smoka Wawelskiego, chodniki wzdłuż ul. Bernardyńskiej, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny linia E-F, linią C-D do mety (zlokalizowanej tam, gdzie start).

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

W dniu 8 września 2019 roku dla ruchu kołowego zostaną zamknięte drogi, po których prowadzić będzie trasa biegu.

Od godz. 6:00 – wyłączenie z ruchu drogi wewnętrznej Rynku Głównego (linii C-D) – odcinka pomiędzy ul. Szczepańską a ul. św. Anny.

Pozostałe ulice znajdujące się na trasie biegu zostaną zamknięte ok. godziny 10:00. Na trasie biegu będą obowiązywały zakazy ruchu w obu kierunkach. Dodatkowo, istniejący postój dorożek na Rynku Głównym w dniu 8 września 2019 roku będzie nieczynny.

W związku z zamknięciem ul. Św. Idziego oraz ul. Podzamcze (do ul. Straszewskiego), wyjazd z ul. Droga do Zamku oraz istniejącego parkingu przy ul. św. Idziego będzie możliwy tylko w kierunku ul. Stradomskiej – w związku z przecięciem trasy biegu ruch odbywał się będzie na zasadzie chwilowej przerwy w tymże.

Wyjazd z ul. Straszewskiego odbywał się będzie wyłącznie w kierunku ul. Powiśle.

Organizatorzy imprezy zwracają się z prośbą o dokonanie zaopatrzenia firm wewnątrz pierwszej obwodnicy (zlokalizowanych przy ulicach na trasie biegu lub dla których ww. ulice stanowią jedyny dojazd) do godz. 9:00.

Ruch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe.

W związku z zamknięciem ul. św. Idziego i ul. Podzamcze został wytyczony objazd ul. Dietla, Most Grunwaldzki, ul. M. Konopnickiej do ul. Zwierzynieckiej.

Od ok. godz. 10:00 do ok. godz. 13:30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa na ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej.

Droga dla rowerów oraz pieszych na ul. Bernardyńskiej, jak i na Górnym Bulwarze Wiślanym (obok pomnika Smoka Wawelskiego) będzie nieczynna w godz. 6:00-14:00.

W związku z koniecznością ograniczenia ruchu kołowego na trasie biegu – brak będzie możliwości wjazdu (od I Obwodnicy) w kierunku Rynku Głównego ulicami: Sławkowską, Plac Szczepański, Szewską, św. Anny, Franciszkańską, Poselską.

Program Kraków Business Run 2019 (Rynek Główny)
9:30 – Oficjalne rozpoczęcie Kraków Business Run 2019
10:00 – Odprawa kapitanów pod sceną
10:10 – I Rozgrzewka (kolejne co 30 min)
10:30 – Start!
12:30 – Ogłoszenie wyników najszybszych drużyn i wręczenie nagród
12:50 – Ogłoszenie kwoty zebranej w akcji „Pomagam Bardziej” i wręczenie symbolicznego czeku beneficjentom
13:25 – Podziękowania i oficjalne zakończenie biegu

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie internetowej: www.krakowbusinessrun.pl