8 września: 7 500 biegaczy w Kraków Business Run, z górą 29 tysięcy w całej Polsce

7 500 biegaczy wystartuje w niedzielę 8 września o godz. 10:30 w ósmej już edycji charytatywnego biegu sztafetowego Kraków Business Run. To będzie największa z imprez Poland Business Run, organizowanych o tej samej porze w dziewięciu miastach. Łącznie weźmie w nich udział z górą 29 tysięcy osób.

O szczegółach tego niezwykłego projektu poinformowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 27 sierpnia w krakowskim hotelu Radisson Blu.

W spotkaniu organizatorów, partnerów, sponsorów, ambasadorów i beneficjentów z dziennikarzami uczestniczył Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Miasto Kraków i ZIS od samego początku aktywnie wspierają Kraków Business Run, szczególnie we wszystkich działaniach umożliwiających sprawne przeprowadzenie rywalizacji sztafet w centrum podwawelskiego grodu – ze startem i metą na Rynku Głównym.

- Kraków Business Run będzie mocnym wejściem w jesienny sezon biegowy – powiedział Dyrektor Krzysztof Kowal. - Potem, 29 września zapraszam na Bieg Trzech Kopców, który jest kameralny i ma swoją duszę. 3500 numerów startowych rozeszło się bardzo szybko. Ze względu na pojemność trasy musieliśmy wyznaczyć taki właśnie limit uczestników. Wisienką na torcie jest oczywiście 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Odbędzie się 13 października i można się jeszcze zgłosić. Wtedy także bieg na 5 kilometrów, czyli Olimpijska Piątka w stulecie polskiego ruchu olimpijskiego. Jeśli ktoś będzie miał niedosyt biegania po Kraków Business Run, to zachęcam do udziału w Olimpijskiej Piątce.

 

Jak zapewniono w trakcie wtorkowej konferencji 8. Kraków Business, bieg nie spowoduje większych zmian w ruchu i dłuższych przerw w kursowaniu tramwajów w pobliżu trasy. Zostaną zbudowane trzy kładki ułatwiające pieszym swobodne poruszanie się – dwie na Rynku Głównym, na linii A-B i w rejonie ulicy Grodzkiej, a trzecia w okolicach ul. Św. Idziego, umożliwiająca przejście na Wawel.

Konferencja prasowa stała się doskonałą okazją do podzielenia się przez beneficjentów refleksjami na temat idei i konkretnej pomocy, z której korzystają dzięki Kraków Business Run, a w szerszym kontekście Poland.

Efekty tegorocznego Kraków Business Run to już na pewno: 5 protez, 11 konsultacji psychologicznych, 1 wózek, 1 pionizator, 17 turnusów rehabilitacyjnych, czyli pomoc samego Krakowa minimum 20 osobom.

Program Kraków Business Run 2019 (Rynek Główny)
9:30 – Oficjalne rozpoczęcie Kraków Business Run 2019
10:00 – Odprawa kapitanów pod sceną
10:10 – I Rozgrzewka (kolejne co 30 min)
10:30 – Start!
12:30 – Ogłoszenie wyników najszybszych drużyn i wręczenie nagród
12:50 – Ogłoszenie kwoty zebranej w akcji „Pomagam Bardziej” i wręczenie symbolicznego czeku beneficjentom
13:25 – Podziękowania i oficjalne zakończenie biegu

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS