8 czerwca w Krakowie mecz amp futbolu Polska – Irlandia: siódma drużyna świata na stadionie Prądniczanki

Za rok Kraków będzie Miastem-Gospodarzem mistrzostw Europy w amp futbolu, ale już w najbliższą sobotę, 8 czerwca o godz. 19:00 zostanie rozegrany towarzyski mecz reprezentacji Polski i Irlandii na Stadionie Miejskim im. Władysława Kawuli Klubu Sportowego Prądniczanka.

Biało-czerwoni, prowadzeni przez krakowskiego trenera Marka Dragosza podczas ostatnich mistrzostw świata w Meksyku zajęli 7. miejsce.

- Założyliśmy sobie, że w maju i czerwcu – także w przyszłym roku – podczas spotkań kontrolnych damy szansę udowodnienia swojej przydatności każdemu zawodnikowi udowodnienia swojej przydatności, dlatego kadra przedstawiała się inaczej w niedawnych meczach z Włochami, zmieni się również na kolejne – po występach w Krakowie przeciwko Irlandii – sprawdziany z Belgią w Rzepinie – mówił selekcjoner w trakcie czwartkowej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Krakowa. - Irlandczycy preferują brytyjski styl gry, może nie tyle siłowy, co mocno kontaktowy. Na pewno nie zabraknie walki o każdy metr boiska.

Dla reprezentacji Polski w amp futbolu będzie to debiut w Krakowie. Do tego na przebudowanym, praktycznie nowym obiekcie przy ul. Św. Andrzeja Boboli 5, oddanym do użytku kilka dni temu, 30 maja.

Stadion Prądniczanki ma sztuczną murawę i oświetlenie, na zadaszonych trybunach może zasiąść z górą 1200 widzów,

Na sobotni mecz z Irlandią wstęp jest wolny. Tym bardziej zachęcamy więc do wsparcia dopingiem naszej drużyny.  Dzień później – w niedzielę o godz. 10:00 - oba zespoły zmierzą się tam ponownie.

Popisy graczy amp futbolu Polski i Irlandii poprzedzi 8 czerwca (o godz. 18:00) potyczka sław Wisły Kraków z przyjaciółmi amp futbolu. Zobaczymy w akcji m.in. Kazimierza Kmiecika, Arkadiusza Głowackiego, Mariusza Jopa, Krzysztofa Bukalskiego oraz Marcina Cabaja i trenera Cracovii Michała Probierza.

Reprezentację Polski w amp futbolu promują i pomagają jej również finansowo  Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Łukasz Fabiański, a Ambasadorami ME Kraków 2020 będą Henryk Kasperczak i Krzysztof Piątek.