6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: swobodny dostęp do lokali wyborczych podczas biegu

W najbliższą niedzielę, 13 października w Krakowie odbędzie się 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. W tym dniu przeprowadzone zostaną również wybory do Sejmu i Senatu RP. Organizatorzy biegu dołożyli wszelkich starań, aby do każdego z lokali wyborczych znajdujących się w pobliżu trasy zapewniony był swobodny dostęp.

Wszystkich biegaczy oraz kibiców planujących udział w głosowaniu zachęcamy do zaznajomienia się mapą, na którą zostały naniesione lokale wyborcze usytuowane w okolicy trasy.

Prosimy także o zapoznanie się z komunikatem odnośnie zmian w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej związanych z organizacją 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego w dniu 13 października na terenie Krakowa.

Aby oddać głos w najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu RP poza miejscem zameldowania, należy pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania z urzędu gminy właściwego dla stałego zamieszkania i zgłosić się w dowolnym lokalu wyborczym. Zaświadczenie z urzędu gminy można otrzymać do dnia 11 października 2019 roku.