5 lat TAURON Areny Kraków: mnóstwo sportu! Na jubileusz największa domówka!

W niedzielę 9 czerwca będziemy świętować jubileusz 5-lecia TAURON Areny Kraków. W krótkiej historii tej nowoczesnej, największej w Polsce hali wydarzenia sportowe odgrywały niezwykle ważną rolę w jej działalności.

Podczas  zorganizowanej we wtorek 9 kwietnia konferencji mówił o tym Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal: - Nie wyobrażam sobie Areny bez sportu. Przypomnę, że rozpoczęliśmy te działania 20 czerwca 2014 roku od zwycięskiego meczu naszych siatkarzy nad Brazylią w Lidze Światowej. W tym roku mieliśmy Cavaliadę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To nowa impreza, ale zagościła na dobre w Krakowie, na pewno zobaczymy jej kolejne edycje w dwóch następnych latach. 21 maja odbędzie się benefis Agnieszki Radwańskiej. Z krakowską tenisistką chcemy także współpracować przy organizacji innych eventów. Chciałbym też zwrócić uwagę na zapasy wkraczające odważnie na teren Krakowa. Budujemy Centrum Zapaśnicze w Bieżanowie, od 27 do 30 czerwca przeprowadzimy mistrzostwa Europy do lat 15, a 26 października bardzo znany Memoriał Władysława Bajorka. Będzie oczywiście siatkówka i od 1 do 3 sierpnia Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Po raz pierwszy obejrzymy w akcji polskiego Kubańczyka Wilfredo Leona. Z TAURON Areną Kraków kojarzy się również nasze bieganie. 28 kwietnia obok hali przebiegną uczestnicy 18. PZU Cracovia Maraton. Natomiast 13 października wewnątrz Areny w świetle jupiterów zakończy się 6. Cracovia Półmaraton Królewski.

Dyrektor Krzysztof Kowal potwierdził oficjalnie, że 7 grudnia zostaną znów zorganizowane w krakowskiej hali Mistrzostwa Świata SuperEnduro z udziałem Tadeusza Błażusiaka (w zakończonym właśnie sezonie 2018/2019 II wicemistrza świata – przyp. JS) i całej plejady gwiazd tego sportu.

W trakcie swego wystąpienia szef ZIS zapowiedział, że Kraków będzie Miastem-Gospodarzem Siatkarskiej Ligi Narodów i Memoriału Wagnera w latach 2020-2021 oraz Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet Polska-Holandia 2022, podejmie też starania o Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska-Szwecja 2023.

- Praktycznie nie ma dnia, aby w TAURON Arenie Kraków nie było jakiejś imprezy – podkreśliła Prezes Agencji Rozwoju Miasta SA Małgorzata Marcińska. - Staramy się wykorzystać każdy metr kwadratowy naszego obiektu.

W tym roku odbyło się już 40 imprez, ale 60 jeszcze przed nami – ciekawe zawody sportowe, atrakcyjne koncerty i widowiska.

O bardzo wysokim standardzie, świetnym wyposażeniu technicznych i ogromnych możliwościach wykorzystania hali przy ul. Stanisława Lema przekonywali Anna Pietrzak z agencji Live Nation i Tomasz Ochab z agencji Knock Out Productions.

Z kolei Piotr Ślusarek z firmy Arena Catering opowiedział o pionierskiej inicjatywie podawania ciepłych i zimnych napojów wyłącznie w kubkach wykonanych z surowców pochodzenia roślinnego, w 100 procentach odnawialnych.

Bardzo bogaty program pod hasłem „Największa domówka w historii” ma zachęcić do udziału w uroczystości jubileuszowych TAURON Areny Kraków.

- Chcemy w ten sposób podziękować mieszkańcom za to, że są z nami oraz sprawiają, że obiekt i teren żyją każdego dnia – powiedziała Prezes Małgorzata Marcińska. - Postaramy się, aby w tym  wyjątkowym dla nas dniu, goście poczuli się w Arenie jak w domu, a dokładnie jak na wielkiej urodzinowej domowej imprezie.

9 czerwca będzie można spędzić czas w strefach: sport, emocje, zabawa, kultura i edukacja.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS