3. Krakowskie Forum Sportu: atrakcje, propozycje klubów, aktywna sobota dla małych i dużych!

Krakowianie licznie przybyli na 3. edycję Krakowskiego Forum Sportu, które zorganizowane zostało w sobotę, 8 września na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapoznali się z ofertą klubów sportowych, organizacji i stowarzyszeń kultury fizycznej, obejrzeli pokazy różnych dyscyplin. Można też było spróbować się w nich samodzielnie czy skorzystać z wielu aktywności. Najmłodsi, którzy zebrali pieczątki ze wszystkich przygotowanych stref, otrzymali nagrody. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Podczas 3. Krakowskiego Forum Sportu, można było również spotkać się i porozmawiać z wybitnymi sportowcami, takimi jak Ewelina Kobryn – była reprezentantka Polski w koszykówce, mistrzyni WNBA, Euroligi, EuroCup, wielokrotna mistrzyni Polski, wieloletnia zawodniczka Wisły CANPACK Kraków czy Paweł Janusz – wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata w karate tradycyjnym, prowadzący Akademię Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

Dla uczestników wydarzenia przygotowanych zostało kilka stref: aktywności sportowych, zabawy, moto, służb mundurowych, expo, zdrowia i kulinarna.

Przy okazji 3. Krakowskiego Forum Sportu, zorganizowany został także specjalny panel szkoleniowy dla przedstawicieli krakowskich klubów i organizacji sportowych. Po prezentacjach na temat zarządzania takimi podmiotami czy promocji, odbyło się spotkanie z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim. Rozmawiano m.in. o sporcie młodzieżowym czy infrastrukturze.

Organizatorem 3. Krakowskiego Forum Sportu był Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Partnerem Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS