20 754 złote dla Fundacji Schola Cordis od organizatorów i uczestników 14. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego

Na konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis wpłynęło 20 754 złote od organizatorów i uczestników 14. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Informacja o darze serca została przekazana w czwartek, 15 lutego podczas spotkania w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Krzysztof Kowal –  Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Kamil Wojtas – Prezes Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans przekazali symboliczny czek Prof. dr. hab. n. med. Januszowi Skalskiemu – Prezesowi Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

- Po raz drugi dochód z Krakowskiego Biegu Sylwestrowego przekazaliśmy najmłodszym pacjentom. Dopisali uczestnicy, pobiegło ponad 2000 osób. Świetnie sprawdziła się lokalizacja startu i mety na Placu Szczepańskim. Wszyscy biegacze znów pokazali, że potrafią się doskonale bawić, mieli mnóstwo fantastycznych pomysłów na stroje, a jednocześnie pomogli podopiecznym Fundacji Schola Cordis – powiedziała Katarzyna Król, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

- To naprawdę wspaniały gest. Tym bardziej, że nie jest to pierwsza kwota przekazywana w związku z biegami w Krakowie. Za te wszystkie wpłaty możemy zakupić wartościowy sprzęt. Popierają nas popularne postaci, mnóstwo sportowców. Pozostaje mi podziękować za to, co już było i prosić o dalszą pomoc – dodał Profesor Janusz Skalski, Prezes Fundacji Schola Cordis i zarazem Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Instytutu Pediatrii CM UJ oraz Oddziału Kardiochirurgii i Intensywnej Opieki Kardiochirurgicznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Jak podkreślił Prezes KKB Dystans Kamil Wojtas, działania jego klubu nie byłyby możliwe bez wsparcia Gminy Miejskiej Kraków i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Przy okazji podziękował też klubowym koleżankom i kolegom za poświęcanie wolnego czasu na organizowanie imprez biegowych.

O tym, że działania charytatywne prowadzone są również podczas innych wydarzeń sportowych,w które zaangażowany jest ZIS przypomniał Dyrektor Krzysztof Kowal, przywołując PZU Cracovia Maraton z akcją „Podziel się kilometrem” czy Kraków Business Run.

Z nieukrywaną satysfakcją Dyrektor Kowal podał, że do 17. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 22 kwietnia, zgłosiło się już około 7 tysięcy biegaczy.

Dyr. Krzysztof Kowal zadeklarował też dalszą współpracę z Fundacją Schola Cordis.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS