2. Krakowskie Forum Sportu za nami: moc atrakcji na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana i w Parku Jordana!

W sobotę, 9 września Stadion Miejski im. Henryka Reymana i w Park Jordana zostały opanowane przez uczestników 2. Krakowskiego Forum Sportu. Rodzicie wraz ze swoimi pociechami zapoznawali się z ofertą krakowskich klubów i organizacji sportowych, oglądali pokazy różnych dyscyplin. Najmłodsi mogli też spróbować swoich sił biorąc udział w aktywnościach czy konkursach.

Nie zabrakło również spotkań ze sportowcami. Rozgrzewka z wicemistrzem olimpijskim w chodzie sportowym Ilją Markowem, pokazy podopiecznych mistrza świata w karate tradycyjnym Pawła Janusza i byłej mistrzyni Polski w gimnastyce sportowej, obecnie propagującej rock and roll akrobatyczny Doroty Lipki-Nowak, zawodników futbolu amerykańskiego pod batutą reprezentanta kraju Filipa Mościckiego czy młodych koszykarek pod okiem kapitan Wisły Can-Pack Magdaleny Ziętary to tylko niektóre z atrakcji, z jakimi zetknęli się odwiedzający 2. Krakowskie Forum Sportu.

W strefie moto czekały natomiast m.in. samochody rajdowe, w tym maszyna nieodżałowanego Janusza Kuliga. W Parku Jordana można było popływać żaglówką z KŻ Horn czy wziąć udział w biegu na orientację przygotowanym przez WKS Wawel.

Dużym powodzeniem cieszyła się strefa wystawowa, gdzie zaprezentowana została szeroka oferta krakowskich klubów, stowarzyszeń i organizacji sportowych. Odwiedzili ją m.in. piłkarze Wisły Kraków Fran Vélez i Jakub Bartkowski oraz hokeiści COMARCH Cracovii Oliver Paczkowski i Damian Szurowski.

Przedstawiciele krakowskich klubów i organizacji sportowych licznie przybyli aby wziąć udział w zaproponowanym po raz pierwszy specjalnym panelu szkoleniowym, podczas którego dowiedzieli się zarówno o aspektach wizerunkowo-promocyjnych, jak i m.in. o możliwościach uzyskiwania wsparcia finansowego swojej działalności.

Specjalne atrakcje w trakcie 2. Krakowskiego Forum Sportu zaserwowali także przedstawiciele Straży Pożarnej czy Wojska Polskiego. Były też pokazy i szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Czas umilał występujący na scenie zespół Music Way.

Organizatorem 2. Krakowskiego Forum Sportu był Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Partnerem Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa.

Fot. MCH/ZIS