16. KBS: do 1 grudnia początkowa opłata startowa, do 22 grudnia zapisy internetowe, 29 listopada zniżka 20%

Jeszcze tylko do 1 grudnia włącznie obowiązuje początkowa opłata za start w 16. Krakowskim Biegu Sylwestrowym w wysokości 30 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 45 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 40 i 55 zł. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są do 22 grudnia. Natomiast jedynie w piątek, 29 listopada można skorzystać z rabatu w wysokości 20% od pierwotnej opłaty startowej. Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym, radosnym pożegnaniu starego roku na sportowo, a przy okazji wsparcia leczenia najmłodszych pacjentów Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej CM UJ w Krakowie!

Specjalna promocja obowiązuje w piątek, 29 listopada do północy. Po zgłoszeniu się za pomocą formularza internetowego, należy wpisać kod: BLACKSYLWESTROWY, a wtedy naliczy się 20% zniżki.

Po zakończeniu zapisów internetowych, będzie jeszcze możliwość zgłoszenia się do 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego w Biurze Zawodów (30 i 31 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34, kwoty wpisowego: 50 i 75 zł), o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany ustalony na 2500 osób limit startujących.

Stała zniżka w wysokości 50% od opłaty startowej przysługuje posiadaczom Krakowskiej Karty Rodzinnej. Korzystając z niej, podczas weryfikacji w Biurze Zawodów należy przedstawić ważną Krakowską Kartę Rodzinną oraz dokument tożsamości.

Uczestnicy 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego wyruszą na trasę w samo południe z Małego Rynku. Tam też przekroczą linię mety. Można wybrać jeden z dwóch dystansów: „Smoczą piątkę” (5 km) – przewidzianą dla wszystkich chętnych – lub „Radosną dziesiątkę” (10 km) – przeznaczoną dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica – dopuszczone do biegu mogą być osoby które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

MAPA I OPIS TRASY

W 16. Krakowskim Biegu Sylwestrowym prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn na obu dystansach, a także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanej grupy biegowej (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzony zostanie klub, którego największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Szczegóły znajdują się w regulaminie 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Podobnie jak to było w przypadku trzech poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku.