15. Krakowski Bieg Sylwestrowy – czyli sportowe pożegnanie roku na wesoło

Na pożegnanie 2018 roku, w ostatnim dniu grudnia, okolice Starego Miasta tradycyjnie wypełnią się tłumami biegaczy – przebierańców. W samo południe, już po raz 15., na trasę „Smoczej Piątki” lub „Radosnej Dziesiątki” wyruszą uczestnicy Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Tym razem start i meta usytuowane będą na Małym Rynku. Obowiązuje limit startujących – 2500 osób. Warto dołączyć do tego kolorowego korowodu – po raz trzeci z rzędu dochód z imprezy zostanie przekazany na szczytny cel.

„Smocza piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich. Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

Zapisy internetowe do 15. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego potrwają do 23 grudnia. Po tym terminie, zgłoszenia będą przyjmowane w Biurze Zawodów – 30 i 31 grudnia, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących – ustalony na 2500 osób.

Do 2 grudnia obowiązuje opłata startowa w wysokości 30 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 45 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 40 i 55 zł. w Biurze Zawodów (mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34) wyniesie 50 i 75 zł.

Poza klasyfikacją indywidualną, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanej grupy biegowej (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzony zostanie klub, którego największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje, najlepiej nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia.

Szczegóły znajdują się w regulaminie 15. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Podobnie jak to było w przypadku dwóch poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

ZAPISY

LISTA STARTOWA

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku.