13. PZU Bieg Trzech Kopców: Tomasz Grycko i Katarzyna Broniatowska obronili tytuły, po raz kolejny padł rekord frekwencji!

W 13. PZU Biegu Trzech Kopców Tomasz Grycko i Katarzyna Broniatowska obronili wywalczone przed rokiem tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim! To pierwsza taka sytuacja w trwającej od 2007 roku historii imprezy. Pochodzący z Władysławowa aktualny wicemistrz Polski na 10 000 m i w półmaratonie, mistrz kraju w biegach przełajowych pokonał trasę łączącą trzy krakowskie Kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego w czasie 43 minut i 24 sekund. Reprezentująca AZS AWF Kraków zawodniczka z podkrakowskich Zielonek przybiegła natomiast na metę po 49 minutach i 16 sekundach. Po raz kolejny poprawiony został rekord frekwencji – bieg ukończyło 2971 osób z 2978, które wystartowały.

Również jak w ubiegłym roku, drugie miejsce zajął wielokrotny zwycięzca krakowskich biegów – Adam Czerwiński (czas 00:44:16), a jako trzeci linię mety minął jeden z siedmiu zawodników, którzy brali udział we wszystkich dotychczasowych edycjach imprezy i zarazem jeden z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich biegaczy Andrzej Lachowski (czas: 00:46:09).

Wśród kobiet drugą lokatę wywalczyła Martyna Kantor (czas 00:50:56), a na trzecim miejscu podium stanęła Magdalena Nabielec (czas: 00:51:27).

Kompletne wyniki 13. PZU Biegu Trzech Kopców znajdują się TUTAJ.

Najstarszym zawodnikiem, który zameldował się na mecie był 90-letni stały bywalec krakowskich imprez biegowych Jan Stachow!

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w klasyfikacji generalnej nagrody wręczyła Anna Korfel-Jasińska – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki.

Następna, 14. edycja imprezy przewidziana jest 4 października 2020 roku.

Fot. Szymon Gruchalski; MCH/ZIS