12. PZU Bieg Trzech Kopców: zapisy rozpoczęte!

Zgodnie z zapowiedziami, 4 czerwca rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 12. PZU Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 30 września 2018 roku. Nieznacznie zwiększony został limit uczestników – do 3000 osób. Nie warto jednak zwlekać z rejestracją i uiszczeniem wpisowego.

Przypomnijmy, że w 2017 roku ustalony na 2800 osób limit startujących został wyczerpany w ciągu zaledwie 5 dni od uruchomienia zapisów internetowych.

Lista startowa 12. PZU Biegu Trzech Kopców zostanie zamknięta w momencie nadania 3000. numeru. Ustalony limit spowodowany jest względami bezpieczeństwa i pojemnością trasy.

Do 29 września opłata startowa wynosi 50 zł. W Biurze Zawodów (29 i 30 września) będzie to 100 zł (w przypadku niewyczerpania limitu startujących we wcześniejszej fazie zapisów).

Szczegóły znajdują się w regulaminie.

ZAPISY
 

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim organizowane są od 2007 roku . Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.
 

12. PZU Bieg Trzech Kopców wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej 2018 – razem z 17. PZU Cracovia Maraton (który odbył się 22 kwietnia) oraz kończącym sezon biegowy w Krakowie 5. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim (14 października). Osoby, które ukończą wszystkie trzy ww. imprezy zostaną specjalnie uhonorowane.

Z regulaminem Królewskiej Triady Biegowej 2018 można zapoznać się TUTAJ.