100 dni do 18. Cracovia Maraton!

Do 18. Cracovia Maraton, który odbędzie się 28 kwietnia 2019 roku, pozostało równo 100 dni! Przypominamy, że początkowa opłata startowa w wysokości 80 zł obowiązuje do końca stycznia. Od 1 lutego do końca marca wpisowe będzie wynosić 110 zł.

Następnie, od 1 kwietnia do zakończenia zapisów internetowych (18 kwietnia) opłata startowa wyniesie 140 zł. W Biurze Zawodów (czynnym w dniach 25-27 kwietnia, w holu pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana) będzie to 160 zł.

Poza klasyfikacją generalną i kategoriami wiekowymi, przewidziane są nagrody dla najszybszych: Polaka, Polki, krakowianina i krakowianki, a także dla najstarszego uczestnika maratonu. Dodatkowe nagrody przyznane zostaną również za ewentualne ustanowienie nowych rekordów trasy Cracovia Maraton.

Szczegóły znajdują się w regulaminie 18. Cracovia Maraton.

Zapisy internetowe do 18. Cracovia Maraton prowadzone są TUTAJ.

Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty. Po raz pierwszy pojawili się w tej dzielnicy podczas czwartej odsłony Cracovia Maraton (w 2005 roku), a przed rokiem powrócili tam po 5 latach przerwy. Obecnie trwa ustalanie szczegółów z Zarządem Dróg Miasta Krakowa, innymi Jednostkami miejskimi oraz Policją. Trasa otrzyma atest PZLA, IAAF i AIMS.