10 lat Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie: gratulacje, podziękowania i… puchar mistrzów świata w siatkówce

W gronie przyjaciół i sympatyków świętowali we wtorek 9 października jubileusz 10-lecia pracownicy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Uroczystość zaszczycił swą obecnością Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Na spotkaniu, podczas którego zostały zaprezentowane dokonania i plany ZIS w rozbudowie i modernizacji bazy sportowej Krakowa, popularyzacji sportu i promowaniu Miasta pojawili się także: Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Sławomir Pietrzyk – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Samorządowcy, Prezesi i Dyrektorzy miejskich Spółek i Jednostek, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Polskiego Związku Kajakowego, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Firm Lang Team, Vienna Life, PZU, PKO BP, Carrefour Polska, Klubów Sportowych oraz przedstawiciele innych Sponsorów i Partnerów.

Prezydent Jacek Majchrowski przypomniał uczestnikom jubileuszowej gali genezę powstania Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i przedstawił okoliczności powołania na stanowisko Dyrektora Krzysztofa Kowala.

- Jeżeli popatrzymy na 10 lat działalności ZIS, to przekonamy się, że decyzja o jego powołaniu była ze wszech miar słuszna, a powierzenie tej jednostki Panu Krzysztofowi Kowalowi również. W ciągu tych 10 lat powstała – mogę to powiedzieć jasno i wyraźnie – taka ilość obiektów sportowych, jaka nigdy wcześniej nie powstawała w Krakowie. To są wielofunkcyjne boiska przyszkolne i osiedlowe, ośrodki i centra sportowe. To także cała działalność związana z promocją miasta poprzez sport. W zasadzie wszystkie najważniejsze imprezy, nie tylko w siatkówce, ale w wielu różnych dyscyplinach odbywają w Krakowie. Coś takiego w przyrodzie w jednym miejscu nie występuje. To duży fragment Miasta w połączeniu  z inwestycjami, sportem i kulturą. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie budowa TAURON Areny, nie byłoby tak pięknie pokazywanego Tour de Pologne i maratonów, gdyby nie prowadziły zabytkowymi ulicami. Chciałem naprawdę bardzo serdecznie podziękować i Panu Dyrektorowi, jego Zastępcom i całemu Zespołowi, a kilkorgu z Państwa wręczyć odznaki za zasługi dla Krakowa – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.

Odznaki Honoris Gratia otrzymali: Maria Czerwień, Krzysztof Dębowski, Ryszard Nazim, Magdalena Pomarańska, Jerzy Sasorski, Piotr Sokołowski, Iwona Wójcik i Krzysztof Kowal.

Gratulacje w imieniu Rady Miasta Krakowa przekazał jej Wiceprzewodniczący Sławomir Pietrzyk.

- Jestem zaszczycony, że Pan Prezydent Jacek Majchrowski powiedział tyle ciepłych słów o Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Wydaje się, że 10 lat to nie jest dużo, ale zaczynaliśmy 40 osobami przy budżecie 30 milionów złotych, dziś pracuje 100 osób, a budżet wynosi około 140 milionów. Jest co robić. Chciałbym pogratulować Panu Prezydentowi śmiałej decyzji. Dziękuję wszystkim obecnym, ale przede wszystkim Pracownikom, bo wartością firmy są ludzie i bez tych ludzi nie byłoby dzisiejszej uroczystości i tych 10 lat – podkreślił Dyrektor Krzysztof Kowal.

Wieloletnich Partnerów wspierających działania ZIS uhonorowano pamiątkowymi statuetkami.

Bardzo miłą niespodziankę przygotował Polski Związek Piłki Siatkówki. Wiceprezes Jacek Sęk przywiózł do Krakowa na jubileusz ZIS puchar mistrzów świata w siatkówce, zdobyty przez biało-czerwonych podczas wrześniowych zmagań w Bułgarii i we Włoszech.

Uroczystość odbyła się w Hali 100-lecia Cracovia 1906 wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Fot. MCH/ZIS